Paradigm Generator
Logowww.mari-language.com:

Paradigm Generator

Тиде материал нерген кызыт англичан йылме дене веле лудаш лиеш. Марий ден руш версий ямдылалтеш да вашке савыкталтшаш.

   ○ XXX ○ XXX ● XXX
Орфографий: ○ кириллице ○ УФА (UPA) ● МФА (IPA)

Base form:βagon
+ Possessive suffix 1SG:βagonem
+ Possessive suffix 2SG:βagonet
+ Possessive suffix 3SG:βagonʒo
+ Possessive suffix 1PL:βagonːa
+ Possessive suffix 2PL:βagonda
+ Possessive suffix 3PL:βagonəʃt


Пытартыш уэмдымаш: 2023-шо ийын сорла тылзын 10-шо кечыштыже